Google Moja Firma: Spravujte váš profil z jedného miesta

Všestranná a zjednodušená komunikácia s užívateľmi

Moja firma sa profiluje ako služba, ktorá dopĺňa platenú inzerciu a firemné webstránky. Vďaka nej môže byť vaša firma prítomná nielen vo vyhľadávaní Google, ale aj na Google+ či Mapách. Ako svoju veľkú výhodu prezentuje fakt, že založiť a spravovať svoj profil môžete z jedného miesta. Informácie o vašom profile budú prístupné na dashboarde, ku ktorému budete môcť pristupovať nielen klasicky cez desktop počítač, ale aj cez mobilnú verziu webu, prípadne cez iOS alebo Android aplikácie, ktoré si stiahnete zadarmo v príslušnom app store.

Už sme spomenuli, kde všade bude vaša firma viditeľná. Treba dodať, že okrem názvu užívatelia uvidia adresu vašej prevádzky, kontaktné údaje, otváracie hodiny, recenzie, prípadne posledný príspevok na Google+. Informácie budú viditeľné naprieč zariadeniami, čiže nielen cez stolové počítače, ale aj mobilné zariadenia.

Ako začať?

Veľmi jednoducho:  kliknite na google.cz/mojefirma alebo google.sk/mojafirma a vyplňte prihlasovacie údaje. Potom vás systém presmeruje do rozhrania Máp Google, kde si overíte, či už existuje záznam o vašej firme. Ak ste ho v minulosti mali, prihlásite sa ako vlastník záznamu a necháte si ho verifikovať. To je možné cez telefón alebo poštou. Na začiatku je tiež dôležité zvoliť, aký typ firmy ste:  obchod, služba alebo značka. Ak si neviete presne zvoliť, systém vám napovie.

Ovládanie rozhrania

Na správcovskom rozhraní je dôležité, že kedykoľvek viete prepínať medzi jednotlivými službami Google. Ak ste agentúra a spravujete viac profilov, viete prepínať aj medzi nimi. Systém vám napovie, ktoré časti profilu Moja firma máte vyplniť.

Okrem základných údajov o firme viete do profilu doplniť aj fotografie alebo tzv. Business view, čo je 3D vizualizácia vašej prevádzky (aktuálne je však táto služba pre SR nedostupná). Na jednotlivých záložkách v profile ďalej nájdete štatistiky a recenzie. Okrem toho máte možnosť prepojiť si profil s Google Analytics alebo so službou Adwords Express. Po prepojení tak uvidíte niektoré štatistiky aj z týchto systémov. Samozrejme je dostupná aj možnosť zrušiť profil, napríklad ak vaša firma zanikne.

Hodnotenia od užívateľov

Osobitná karta vám ukáže prehľad všetkých recenzií, ktoré ste získali. Môžete na ne reagovať, odpovedať. Nesmiete ich však odstraňovať. K nim sú dostupné štatistiky ako napr. hodnotenie (počet hviezdičiek). Pokročilé štatistiky vám napríklad ukážu počty zobrazení stránky, fotografií, príspevkov na Google+ či interakciu pri príspevkoch.

Pristupujte do Mojej firmy odkiaľkoľvek

Agentúry určite privítajú možnosť pridať ďalších správcov firemného profilu. Vďaka prístupnosti je možné nielen ovládať, ale aj založiť celý profil v Mojej firme z mobilného zariadenia. Na záver treba pripomenúť, že ak ste už predtým mali profil na Google+, vaša stránka bola už zrejme automaticky prevedená na službu Moja firma. Ďalšie návody a zdroje informácií nájdete na support.google.com/business.

Služba Moja firma prostredníctvom pár klikov rozšíri vašu online pôsobnosť. Vyskúšate ju?

ďalšie
články


Sme špecialisti na vyhľadávače
a výkonnostný marketing