Koniec FBML

Facebook v poslednej dobe prechádza rôznymi zmenami a jednou z nich je i koniec Static FBML ako nástroja pre budovanie vlastných záložiek na vašu FB Page.

Niektorých z nás táto novinka pravdepodobne poteší. Iných (hlavne tých, ktorí už nejakú vlastnú FB záložku majú a potrebujú ju pravidelne aktualizovať) však určite nepoteší.  Facebook prechádza na novú metódu tvorby záložiek, a to pomocou Iframe. Rozmer stránky pritom zostáva rovnaký. Jediné, čo sa mení, je nutnosť vyplniť neskutočnú horu vecí ešte predtým, než záložku vytvoríte.

Pozitívna správa je, že nakoľko sa jedná o Iframe, nemusíte už mať samotný kód svojej záložky uložený na  Facebooku, ale niekde na svojom hostingu, kde ho budete mať pekne pod kontrolou a určite sa vám bude aj jednoduchšie aktualizovať. Pri vytváraní stránky na FB len zadáte adresu stránky určenej pre zobrazovanie na FB, vyplníte niekoľko potrebných vecí a to je všetko.

Ďalšie informácie určite prinesieme hneď, ako si vytváranie záložiek sami vyskúšame. Tiež si môžete prečítať podrobnejší článok pána Dočekala na http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2016880

Standa 14. 3. 2011

ďalšie
články


Sme špecialisti na vyhľadávače
a výkonnostný marketing