Nech vás je vidieť zadarmo

Nechce sa vám utrácať za reklamu na internete, no aj tak chcete aby vás bolo vidieť? Existuje jednoduché riešenie, ktoré vám nezaberie veľa času a nič nestojí.

Google Places

Google Places alebo Adresár miest Google je služba, ktorá umožňuje firmám označit svoju pobočku, prípadne pobočky. Taký záznam sa potom zobrazuje tak v bežnom vyhľadávaní, ako aj vo vyhľadávaní na Google Maps, mobilnom vyhľadávaní a vyhľadávaní v aplikácii Google Earth. Pokiaľ sa rozhodnete túto službu využiť, stačí sa zaregistrovať. Ako pri väčšine služieb Google budete potrebovať adresu na Gmaili.

Po registrácii je už samotné vyplnenie profilu spoločnosti pomerne jednoduché. Existuje však niekoľko vecí, ktorým by ste se mali vyhnúť. Mali by ste prezentovať svoju firmu rovnako ako v reálnom svete. To znamená, že do kolónky „meno spoločnosti“ nevypĺňajte reklamné slogany, webové stránky (pokiaľ nie sú súčasťou názvu spoločnosti), telefónne čísla ani žiadne iné údaje, ktoré nie sú názvom spoločnosti. Do políčok určených pre vyplnenie adresy neuvádzajte iné adresy, než sú adresy pobočiek či prevádzok. Adresy obsahujúce P.O. BOX sú automaticky mazané. Nevytvárajte viac záznamov pre každú pobočku. Pokiaľ nepôsobíte na jednom mieste, nevytvárajte záznam pre každé mesto, v ktorom pôsobíte, ale označte svoju oblast pôsobnosti. Pokiaľ chcete vytvoriť skutočne kvalitný zápis, postupujte podľa pokynov pre zaistenie kvality firemného zápisu.

Adresár miest Google je určite veľmi dobrý spôsob ako sa i malý podnik bez prostriedkov na online propagáciu môže celkom dobre zviditeľniť. Veľkým firmám zase pomôže označiť jednotlivé pobočky tak, aby zákazník vždy našiel tú najbližšiu. Keď si vytvoríte firemný zápis v Adresári miest Google, určite neprehlúpite.

Firmy.cz

Adresár firiem na Firmy.cz je vlastne  obyčajný katalóg firiem. Pridať firemný zápis môžete úplne zadarmo alebo si môžete zaplatiť za rozšírený zápis, ktorý naviac obsahuje fotografiu, má o sto textových znakov v zápise viac a zobrazuje sa na lepších pozíciách než neplatené záznamy. Váš firemný zápis bude vidieť v katalógu firiem na Firmy.cz , ďalej vo vyhľadávaní firiem na Seznam.cz a tiež na serveri Mapy.cz, kde se bude vaša firma zobrazovať na vyhľadávaní adresy (niekto zadá do máp adresu vašej firmy) a vyhľadávaní podľa kľúčového slova napr.: „autobazár Brno“.

Jediné, čo potrebujete k tomu, aby sa váš záznam zobrazoval, je registrácia. Pri registrácii musíte najprv zadať IČO. Potom vyplníte údaje o firme a do 5 dní by malo byť váš záznam vidieť. Pred vytvorením firemného zápisu na Firmy.cz odporúčam prečítať si pravidlá pre firemné zápisy. Pokiaľ ich nedodržíte, môže administrátor váš zápis upraviť alebo dokonca zmazať.

Seznam.cz a jeho produkty majú na českom internete ešte stále dosť veľkú váhu, takže neváhajte a registrujte sa aj na Firmy.cz . Je predsa dobré nechať sa vidieť na čo najviac miestach. To platí v offline i online reklame.

ďalšie
články


Sme špecialisti na vyhľadávače
a výkonnostný marketing