Nová posila do tímu alias prví stážisti v B2B Group

Čo ma viedlo k stážovaniu? 

Už keď som nastúpil do prvého ročníka na vysokú školu, chcel som ísť stážovať, ale čo čert nechcel našiel som si job, takže o stáži už nemohla byť reč. Ako som postupoval do ďalšieho a ďalšieho ročníka, začal som znova uvažovať nad stážou ako spestrenie života. Na sklonku svojho pôsobenia na vysokej škole som sa teda odhodlal napísať do B2B Group, kde práve hľadali stážistu pre PPC. Bola to síce neplatená stáž, ale keď som si zistil ako je B2B Group Big Brother na poli PPC reklamy, tak ma to ešte viac utvrdilo, že som spravil správnu vec, keď som im napísal. Čo môže byť lepšie ako sa učiť od najlepších vo svojom odbore.

Pocity z celého obdobia počas stáže boli super. Všetci boli (a ešte stále sú :D) nápomocní, hlavne pre nechápavé hlavy aj trpezliví. So všetkým radi pomohli, vysvetľovali od piky do každého detailu. Počas stáže sme absolvovali rôzne workshopy a prezentácie z praxe, čo pomohlo pochopiť prácu z reálneho života. Nebolo to iba naučenie sa poučiek a teórie, ale reálne zadania. Vždy som si chcel vyskúšať v takejto firme či už stážovať alebo pracovať. Môžem povedať za seba, že som bol milo prekvapený, aký super kolektív tu môžete stretnúť. Príďte sa sami presvedčiť ;-).

Prečo som sa rozhodla ísť na stáž a čo všetko mi to dalo? 

Po tom, ako som sa vrátila z Erasmus pobytu v Portugalsku, som si uvedomila, že užívaniu si študentského života  by aj stačilo. Bolo načase prepojiť všetku teóriu, ktorú som nasala počas štyroch rokov štúdia, s praxou. A tak som sa pustila do nekonečného hľadania stáže v odbore. Na začiatok som samozrejme sršila obrovským pozitivizmom, že získať stáž predsa nebude žiadny problém. Ako som posielala životopis za životopisom a neprichádzali žiadne odpovede, moja motivácia pokračovať ďalej v hľadaní pomaly upadala. Svoje posledné CV som si poslala  do agentúry B2B Group, s najmenšou dušičkou, žeby to predsa len mohlo vyjsť. A vyšlo !! Konečne prišla odpoveď spolu s pozvaním na môj prvý ústny pohovor. Doteraz si pamätám, aká som bola prekvapená, keď sa náš pohovor nekonal v kancelárii, ako býva zvykom, ale v kaviarni. Bolo to veľmi príjemné a uvoľnené stretnutie, kde sme si zodpovedali základné otázky a už do štyroch dní  mi prišla odpoveď: „Bohužiaľ vám musíme oznámiť, že jedným z prijatých uchádzačov ste boli aj vy“ :D Neodpustili si ma trošku ponapínať.

Čo sa týkalo ďalšieho priebehu, začal sa nám trojmesačný zaškoľovací proces. Ako už Marek vyššie spomenul, môžem len potvrdiť, že sa nám naozaj všetci venovali a vysvetľovali všetko od piky, do každého detailu. Takisto workshopy, prezentácie, na ktoré nás zobrali, boli veľmi poučné a hlavne sme mohli vidieť ako to všetko v reáli funguje. Svoje rozhodnutie o stážovaní absolútne neľutujem a som veľmi rada, že aj naďalej môžem byť súčasťou tohto úžasného kolektívu.

Na záver snáď už len veľké poďakovanie agentúre B2B Group, že si nás zobrala pod svoje krídla a dala nám možnosť učiť sa a spolupracovať s tými najlepšími v  obore. Vám ostatným, ktorí ešte stále váhate odporúčame, aby ste zahodili všetok ostych a určite siahli po nejednej stáži. Možno práve tá prvá vám ukáže smer, v ktorom sa chcete rozvíjať a stáť sa neskôr tými najlepšími. Držíme vám palce! 

Lenka a Marek :)

ďalšie
články


Sme špecialisti na vyhľadávače
a výkonnostný marketing