Zúčastnili sme sa konferencie ShopExpo 2015

ShopExpo predstavuje najväčšiu konferenciu o e-commerce v strednej Európe, ktorá sa konala začiatkom júna v meste Ostrava. Zo štatistického hľadiska prišlo na toto podujatie viac ako 2 200 návštevníkov, boli k dispozícií dve konferenčné sály, 5 učební, v ktorých sa vystriedalo viac ako 50 spíkrov známych mien a projektov.

Samozrejme sme nemohli chýbať na tomto významnom podujatí a z firmy sme vyslali dvoch kolegov, Dana ako slovenského zástupcu a Tomáša ako českého, aby nabrali všetky potrebné informácie a poznatky, ktoré ďalej môžeme spracovať a ponúknuť aj našim zákazníkom.

Takto sme ich trošku vyspovedali:

Prečo ste sa zúčastnili konferencie ShopExpo 2015?

Išli sme sa tam pozrieť, pretože ShopExpo patrí medzi najväčšie akcie v CZ a SK, ktorá sa venuje samostatne e-commerce. Chceli sme nabrať dôležité know-how a poznatky, o ktoré sa s nami podelili poprední českí, slovenskí, ale aj zahraniční spíkri a ďalej ich využiť v reáli pre našich zákazníkov.

Na čom ste sa podieľali počas konferencie?

Súčasťou ShopExpa bol aj stánok Google – NA SLOVÍČKO s GOOGLE TRÉNEROM, kde sa účastníci konferencie mohli spýtať na rôzne veci týkajúce sa Google. Keďže sme certifikovaní tréneri, pomáhali sme zodpovedať ľuďom ich otázky.

Aj sa ľudia pristavili pri Vašom stánku?

V stánku sa riešili naozaj rôzne problematiky a účasť bola hojná.

Mali ste čas chodiť po prednáškach?

Keďže sme mali tri šichty, nemali sme možnosť byť na všetkých prednáškach, ale na tie najdôležitejšie sme sa dostali.

Čo sa Vám najviac páčilo?

Prednášky boli zaujímavé, robili sa tam aj samostatné workshopy. Z prednášok sa mne najviac páčil David Špinar, Tomáš Braverman a Michal Pastier a z workshopov HEUREKA Košík a Enhanced E-commerce (Dano).

Aká bola organizácia eventu?

Organizácia bola vcelku dobrá, chybičky sa našli, ale celkovo to bol veľmi kvalitný a dobre zorganizovaný event, ktorý verím, že v ďalších rokoch naberie na kvalite a dôležitosti pre naše obidva trhy, podobne ako Marketing festival.

ďalšie
články


Sme špecialisti na vyhľadávače
a výkonnostný marketing