Zúčastnili sme sa úspešného online speed-datingu

Koncom apríla sme sa zúčastnili na dvoch pozoruhodných akciách na Ekonomickej univerzite. Obidve sa konali pod záštitou Online klubu, čo je vzdelávací program, v ktorom sa študenti dozvedajú o online marketingu, tvorbe webstránok či plánovaní rozpočtov. Svoje znalosti hneď využívajú pri manažovaní reálnych študentských projektov. Školia ich rôzni odborníci  z online. Jednými z nich sme aj my, B2B Group.

Najprv sme zasadli do poroty Online klubu, ktorá hodnotila celkové pôsobenie a úspešnosť toho, ako sa študenti zhostili svojich zadaní a aké boli online kampane pre ich podnikateľské projekty. Niektorí nás príjemne  prekvapili myšlienkou, iní mali zase sofistikované webstránky a ďalší zase premyslenú PPC kampaň. Nakoniec sme ako najúspešnejší zhodnotili tím, ktorý  prepojil oblasti gastro a online a zhostil sa svojej úlohy s veľkým elánom.

Potom prišlo na rad „randenie“, alias speed-dating. Myšlienka je jednoduchá:  potenciálni zamestnávatelia sedia na jednej strane stola, prácechtiví študenti na druhej. Počas dvoch minút sa obe strany porozprávajú a zistia či si navzájom sedia po pracovnej stránke. Po uplynutí limitu zaznie signál a študenti sa posunú o stôl ďalej. Záujemcov prišlo veľa a na naše potešenie sme zistili, že šikovných a pracovitých, so záujmom o učenie sa nových vecí, je stále dosť.

Radi sa zúčastňujeme študentských aktivít a pracujeme so študentmi. Vieme, že ich vzdelávanie a podpora už počas školy pre nich predstavuje veľmi dobrú štartovaciu plochu. Získajú prehľad a cenné skúsenosti v oblasti, o ktorú sa zaujímajú. Tento rok už máme výborne fungujúcich stážistov, ktorých sme si vyškolili. Veríme, že medzi vami sa nachádzajú ďalší, ktorí by sa radi pridali do nášho tímu. Vidíme sa s Vami na ďalšom speed-datingu. :)

ďalšie
články


Sme špecialisti na vyhľadávače
a výkonnostný marketing